Вагітність

Планування_ Пізня вагітність

Краще пізно, ніж ніколи!

Вважається, що найсприятливіший для народження дітей вік - від 18 до 30 років. Але є жінки, які з різних причин народжують після тридцяти. З чим же може зіткнутися майбутня мама, яка чекає на появу малюка в такому солідному, з точки зору лікарів, віці?

І так, один з перших питань, яке задає майбутній мамі лікар акушер-гінеколог, стосується її віку. Чому? Бо цілком резонно вважається, що молодий організм успішніше впорається з "поставленим завданням" - вагітністю та пологами. З плином часу можливості нашого організму зменшуються: після 30 років - на 50%, а після 44 років - на 80%. Відбувається це з безлічі причин. Серед них збільшення кількості циклів без овуляції (особливо у віці 41-45 років), зменшення сприйнятливості матки до оплодотворенному яйцю, ризик появи міоми (доброякісної пухлини) матки та надмірне розростання слизової оболонки матки, що перешкодить плодовому яйцю прикріпитися до її стінки. До того ж солідний вік майбутньої мами впливає на якість яйцеклітини, а майбутнього тата - на якість сперматозоїдів, правда, у набагато меншому ступені.

 

Щастя "літній" мами

Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Трохи про себе. Мені 37 років. У мене 3 дітей: 2 синочка і лапочка-дочка. Перш ніж розповісти про народження моєї довгоочікуваної донечки, згадаю, як я її завжди хотіла. Перша дитина - дівчинка, померла, ледь проживши на світі 2 години, я її навіть не розглянула. Горе моє неможливо передати, зрозуміють тільки ті, хто через це пройшов. Лікарями мені було категорично заявлено, що до наступної вагітності я, як мінімум, 2 роки повинна буду лікуватися. Проігнорувавши легковажно всі страшні прогнози на мій рахунок, я через 3 місяці після пологів завагітніла повторно. Все пройшло чудово, і я в строк народила хлопчика, йому зараз 11 років. Коли Антошці було 10 місяців, я несподівано зрозуміла, що скоро знову стану мамою. До події я поставилася без зайвої радості, але досить спокійно - думки про переривання у мене навіть не виникло. Пам'ятаючи про численні аналізах та відвідування лікаря, я стала на облік в жіночу консультацію тільки в 30 тижнів вагітності. Страшна безвідповідальність з мого боку, але я відчувала себе чудово і відразу знала, що мій другий малюк - хлопчик знову.

 

Пізня вагітність

У скільки років жінці краще народити дитину? Звичайно, остаточне рішення може прийняти тільки вона сама. Проте лікарі вважають, що обзаводитися потомством краще у молодому віці, коли організм володіє максимальною силою і стійким імунітетом. Психологи додають, що жінка повинна оформитися як особистість, здатна випробувати глибоке відчуття материнства і передати життєвий досвід своїй дитині. Оптимальним є наступний хід подій: в 12-14 років у дівчинки починаються менструації, приблизно в 18-19 років - статеве життя і близько 22-24 років відбуваються перші пологи. В цей час гормональний рівень є оптимальним для виношування потомства. Взагалі ж ідеальний вік для зачаття дитини варіюється від 22 до 30 років. Але життєві обставини не завжди відповідають ідеалу. Як же бути жінкам, що збираються стати матерями після 30, а то і після 40 років? Вирішуючи, «бути чи не бути" зачаття, потрібно об'єктивно оцінити свої можливості.

 

Для тих, кому за ...

Пізня вагітність: медичний аспект

Вагітність - одне з найважливіших і радісних подій у житті жінки. Але, як і все найважливіше, ця подія тягне за собою не тільки радість, надії і сподівання, але й дуже багато переживань і страхів. І з віком цих переживань стає все більше і більше. На жаль, не всі тривоги майбутніх мам, які переступили 30-35-річний рубіж, безпідставні.

Найбільш сприятливим для народження першої дитини вважається віковий період від 20 до 30 років. Для подальших пологів кращий інтервал 3 роки. За цей час організм жінки встигає відновитися, тобто пройти період реабілітації після пологів.

 

Пізня вагітність: психологічний аспект

Усім відома приказка говорить: "Краще пізно, ніж ніколи". Ми легко вимовляємо ці слова з різних приводів майже кожен день. А що, якщо мова заходить про народження дитини? Тут мимоволі задумаєшся. Коли в даному випадку "пізно"? Коли вперше збираєшся стати мамою в 40, в 30, а може бути, в 28 років?

 

Мої пологи в 35

Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Все банально, коли ходила вагітною то думала про те як напишу, розкажу всім - і ось зараз не знаю, з чого почати.

Ну що ж, почну з початку - розлучення, другий шлюб, спроба мати дитину і невдачі ... Два роки безпліддя, повністю обстежимося обидва, і вердикт лікаря - не дуже все добре у чоловіка, звісно ж, лікуємося обидва, купа пігулок і БАД. Нарешті-то нас беруть на ЕКЗ, а безпосередньо перед цією процедурою треба зробити ще одне УЗД, подумаєш, звичайно, якісь проблеми.

 

Ось вам, матуся, місячна дитина!

Маючи дочка 14 років, дізнавшись на прийомі у гінеколога, що вагітна, прийшла в страшне замішання ... До лікаря я прийшла зі скаргою на застуду (виявився цистит) і ніяк припустити не могла, що почую фразу "ви вагітні".

Затримка була всього кілька днів, і я грішила на те, що подстіла трохи за містом. Лікар Чернявська Тетяна Василівна - наймиліша жінка - побачивши замішання на моєму обличчі, запитала: "Незапланована вагітність?" Я, відповівши ствердно, стала невиразно і невпопад бурмотіти, що, ймовірно, ми з чоловіком, може, і не проти б народити. Зараз, згадуючи ті хвилини, я дуже вдячна долі за те, що в той момент саме у такий розумної жінки і лікаря я опинилася на прийомі і такі слова вона мені сказала. Тетяна Василівна сказала, що дітей дає бог, і те, що я приймала "Манурал" не зробить ніякого побічного ефекту на плід і вона не бачить жодних патологій і причин до того, щоб мені не народити.

 

Як завагітніти після 35 років?

Рейтинг Користувача: / 3
НайгіршеНайкраще 

За останні 15 років число перших пологів у жінок у віці між 30 і 39 роками більш ніж подвоїлася. За цей же період на 50% зросло число жінок старше 40 років, що народжують вперше. В результаті чого так піднялася планка, що обмежує вік породіль? З'явилися нові методи лікування безпліддя, які допомагають жінкам після 35 років народити малюка. Нові досягнення медицини у сфері надання допомоги майбутньої матері, яка страждає хронічним захворюванням або у випадку важкого перебігу вагітності, дозволили жінкам народжувати здорових дітей.

 

Моє пізніше щастя

У нашій сім'ї всі порівну: є син-підліток і крихітна дочка; мій коханий чоловік - песиміст, а я - відчайдушна оптимістка. Я як маленький упертий паровозик штовхаю свої вагончики. Можна, постою на вашій станції і трохи попихчу, поки ніхто не чує?

Сьогодні мій малоемоціональний чоловік, гладячи на нашу 11 місячну доньку, сказав: "Не уявляю, як би я жив без неї!" У мене за спиною виросли крила, і я подумки злетіла від щастя: "Він усвідомив, що значить бути справжнім татом!"